Načítám, strpení...

Jezdec Czech Enduro Teamu Jaroslav Kalný (start. číslo 100) vyrazil do španělského Lalinu, kde se o víkendu odehraje druhý podnik mistrovství světa v enduru. Ve stejné lokalitě se podnik mistrovství světa odehrál loni a to jako úvodní závod celého seriálu. Pro Jaroslava Kalného to ale letos bude ve Španělsku premiéra.

"Trochu jsme pozměnili plány pro letošní sezónu - zásadně jsme rozšířili naše účinkování v rámci vybraných podniků mistrovství světa. Po absolvování toho prvního v italském San Remu jsme se rozhodli, že se účastníme více závodů, takže k Itálii a plánovanému EnduroGP na Slovensku jsme přidali aktuálně Španělsko a velmi vážně zvažujeme Jardovu účast ve Finsku a Švédsku," vysvětluje jeden z manažerů Czech Enduro Teamu Jaroslav Kalný sen. a dodává: "V rámci evropského šampionátu se totiž jedou jen čtyři závody a české mistrovství, tvořené hlavně endurosprinty má obrovskou, čtvrtletní pauzu. A pokud se má závodník posouvat jezdecky dopředu, musí závodit, to je logické."

Jaroslava Kalného mladšího tak o víkendu čeká porovnání se se světovou elitou v rámci kategorie Junior2, kde na něj čeká 11 vyzyvatelů včetně velmi rychlých Švédů Axela Semba a Albina Norrbina, ale také českého závodníka Matěje Škuty. "Pojede se na hlinitém povrchu, který by měl být podobný tomu v Česku. Co bude jiné a pro tohle období netypické, je počasí. Španělsko zažívá doslova tropické jaro, na které nejsme zvyklí, takže to bude hodně o fyzické kondici, výdrži a adaptaci na vysoké teploty," zmiňuje Jaroslav Kalný mladší.

"A co se týká mých cílů - určitě se chci dostat co nejblíže nejlepší osmičce nebo sedmičce závodníků v rámci kategorie Junior2. V každém případě se budu snažit o nižší ztrátu vůči těm nejlepším, než jaká byla v San Remu a to po oba dny," doplňuje.

Po neděli se Jaroslav Kalný mladší přesune ze španělska do Portugalska, kde se o víkendu 13.-14. května uskuteční druhý podnik mistrovství Evropy. Do centra dění, do městečka Santa Marta de Penaguiano příští týden dorazí také druhý člen Czech Enduro Teamu Zdeněk Pitel.