Načítám, strpení...

Jezdec Czech Enduro Teamu Jaroslav Kalný #207 má za sebou extrémně náročnou třetí soutěž v kalendáři mistrovství Evropy v enduru. V podmínkách dalekého Estonska vybojoval jak v sobotu, tak i v neděli shodně po sedmi bodech za devátá místa v kategorii J2.

„Hluboký, těžký písek, protkaný skrytými kořeny, zrádné bažiny a celkově velmi rozbitá trať. Takové bylo ve zkratce třetí enduro letošního evropského šampionátu,“ hodnotí Jaroslav Kalný.

Ten záludnosti estonských testů zažil úplně poprvé. „Vůbec jsem nevěděl, co mě čeká a ukázalo se, že zdejší povrch je hodně specifický a jen těžko se dá někde natrénovat. Však také byla vidět nadvláda severských jezdců.“

V sobotu se mladý závodník z Čímic u Sušice trápil trochu víc, než v neděli. „V sobotu jsem asi dvakrát na testech spadl a zbytečně jsem tak nabral časovou ztrátu. Je to škoda, protože právě tyto dvě chyby mě jednoznačně stály lepší umístění. Ale na to se samozřejmě nemůžu vymlouvat.“

V rámci třetího podniku mistrovství Evropy se jezdci Jaroslav Kalný, Matěj Škuta a polští závodníci Maciej Wieckowski a Aleksander Bracik účastnili speciálního závodu Trade Teams, ve kterém vybojovali v sobotu i v neděli vždy třetí místo.

Jaroslav Kalný je před posledním podnikem letošní sezony mistrovství Evropy v enduru, které se odehraje v polovině září v Polsku, v okolí města Kielce, průběžně na osmém místě.

V Paikuse 16.7. 2023