Načítám, strpení...

Druhý závod mezinárodního mistrovství v ČR v enduru, který se odehrál v Brankách na Moravě, potvrdil skvělou formu jezdce Czech Enduro Teamu Jaroslava Kalného #207. V sobotu i v neděle s přehledem ovládl kategorii E3 a v absolutním pořadí v sobotu vybojoval druhou příčku, v neděli skončil třetí.

„Byl to docela povedený víkend. Trochu mě mrzí, že v neděli jsem neudržel celkově druhé místo, ale Tomáši Palovi to sedělo více, hlavně na cross testu. V každém případě jsem za výsledky rád, vždyť celkově za oba dny jsem se postavil na stupně vítězů na druhé místo,“ hodnotí své účinkování v Brankách na Moravě Jaroslav Kalný.

V rámci letošního seriálu MMČR v enduru a endurosprintu s plným počtem bodů vede kategorii E3, v absolutním pořadí je na druhém místě, stejně jako v absolutním pořadí juniorů – v obou případech za vedoucím jezdcem Matějem Škutou.

Do Branek o víkendu zamířil také další jezdec Czech Enduro Teamu Tomáš Holý #82. V kategorii E2 dojel po oba dny shodně na šestém místě, v absolutním hodnocení juniorské kategorie byl sobotu i v neděli desátý.

„Výsledek samozřejmě není úplně podle mých představ. Je hodně co můžu zlepšovat a pokusím se o to hned v nadcházejících závodech v Dobřanech.“

Velkou radost celému Czech Enduro Teamu udělal desetiletý Jakub Mirvald #11, který na Yamaze YZ65 vybojoval celkově druhé místo v přípravném závodu dětí. "Povedlo se to. Snažil jsem se prostě jen zajet co nejlépe obě rozjížďky a ono to klaplo. Jsem samozřejmě šťastný a doufám, že se to podaří zopakovat, nebo třeba i vylepšit v Dobřanech."

V Dobřanech u Plzně se o víkendu 12. a 13. srpna postaví na start nejen Jakub Mirvald, ale i Tomáš Holý a také Jaroslav Kalný.

V Čímicích 1.8. 2023