Načítám, strpení...

Jezdci Czech Enduro Teamu Jaroslav Kalný #100 a Tomáš Holý #682 mají za sebou úspěšné účinkování na pátém podniku mistrovství světa v enduru. V okolí východoslovenské Gelnice Jaroslav Kalný velmi náročnou trať dokončil na devátém místě v sobotu a osmém místě v neděli v kategorii Junior2.

„Víkendové závody na Slovensku byly ty nejtěžší, které jsem v životě absolvoval. Slovenští pořadatelé připravili tak neuvěřitelně náročnou trať, kterou ještě v neděli odpoledne ztížila intenzivní bouřka s přívalovým deštěm,“ hodnotí Jaroslav Kalný a pokračuje: „Nedokážu říci, který ze čtyř testů byl pro mě nejlepší, nebo naopak nejtěžší, protože v každém kole se podmínky, především na enduro testech, měnily. Nejlepší časy jsem zajížděl na Extrém testu, tak ten mi asi seděl nejlépe. Trošku mě mrzí, že jsem v neděli nedokázal udržet sedmou příčku, o kterou jsem sváděl boj s Matyášem Chlumem. Ale i tak považuji osmé místo v neděli a deváté v sobotu za velmi solidní výsledek.“

Týmový parťák Jaroslava Kalného Tomáš Holý měl úplně jiné cíle. Jelikož startoval v závodě mistrovství světa úplně poprvé, jeho úkolem bylo dokončit celou soutěž, bez ohledu na výsledek. A jak se ukázalo v průběhu víkendu, dokončení této velmi náročné soutěže bylo pro něj takovým malým vítězstvím. „Sobota byla opravdu velmi těžká. Sáhnul jsem si na fyzické a psychické dno, ale nechtěl jsem to za žádnou cenu vzdát. Sice jsem dostal tříminutovou penalizaci, ale závod jsem dokončil a to bylo nejdůležitější.“

V neděli se překvapivě Tomášovi jelo lépe než v sobotu. „Na start druhého dne jsem šel v nejistotě, jestli to vůbec zvládnu dojet, ale ta ze mne spadla po pár kilometrech. Trať sice byla ještě těžší, rozbitá, plná kamení. Přejezdy byly velice náročné, ale jel jsem na pohodu. Problém nastal po bouřce, která přinesla silný déšť a už tak těžká trať byla zase o kus náročnější. Přesto jsem dojel a načerpal tak ohromné množství zkušeností, na které mě žádný trénink nepřipraví,“ doplňuje Tomáš Holý.

Jaroslav Kalný se příští týden přesune do Estonska, kde se v okolí města Paikuse bude konat předposlední závod mistrovství Evropy. Tomáš Holý zase vyhlíží nejbližší motokrosové závody a na začátku srpna se postaví na start českého endurového mistrovství v Dobřanech.

V Gelnici 3.7. 2023