Načítám, strpení...

Jaroslav Kalný #100 a Tomáš Holý #682 si první závodní den pátého podniku mistrovství světa v enduru na Slovensku užili opravdu na plno. Po dnešních třech kolech respektive dvou kolech, které jel v rámci kategorie OPEN opravdu náročného endura, musí během noci nabrat opravdu hodně energie a fyzické a psychické kondice pro neděli.

Letošní slovenský závod mistrovství světa začal bohužel tragicky. Během pátečního prologu utrpěl domácí závodník Jaroslav Diro zranění neslučitelná se životem. Proto byl zbytek pátečního programu zrušen. Celý Czech Enduro Team vyjadřuje upřímnou soustrast celé rodině!

Sobotní závody ale odstartovaly na plno a Jarda Kalný se dal do boje v rámci kategorie Junior 2. "Věděl jsem, že nás nečekají jednoduché závody, ale taková náročnost mě překvapila. Upřímně, tak těžké enduro jsem ještě nejel a laťka náročnosti po loňském Zschopau se zvedla o dost výše."

Jaroslav Kalný se nakonec probojoval na deváté místo v kategorii J2 a v celkovém hodnocení Juniorů dojel na 17. příčce. "Jsem zvědavý na neděli, protože už ke konci dne byla trať velice rozbitá, takže už tak těžké podmínky budou ještě náročnější. Ale pro všechny to je samozřejmě stejné. Snad se mi podaří ještě se posunout o nějakou tu příčku výš," dodává.

Pro Tomáše Holého byl dnešní závod premiérou v mistrovství světa. "Na svůj první závod mistrovství světa jsem si asi nemohl vybrat nic těžšího. Opravdu jsem rád, že jsem to dojel, protože jsem si sáhnul na dno svých sil. To byl také důvod toho, že jsem dostal 3 minuty penalizace."

I tak vybojoval 13. místo v kategori OPEN 4stroke."Jasně, není to poslední ani předposlední místo, ale nic ke chlubení také ne. Ale o umístění mi opravdu nejde, zítřek chci hlavně dojet - udělám pro to všechno," dodává Tomáš Holý.