Načítám, strpení...

Asi nejznámější závod extrémního endura na světě – Red Bull erzbergrodeo v obrovském rakouském lomu železné rudy Erzberg, úspěšně absolvoval Zdeněk Pitel, jezdec Czech Enduro Teamu. Jeho cílem bylo zajet co nejvíc Check Pointů a hlavně si užít atmosféru legendárního závodu.

„Před závodem jsem si musel znovu osahat stroj s dvoudobým motorem, na kterém jsem naposledy jezdil na podzim loňského roku. S Robertem Friedrichem jsme si dali jeden tréninkový víkend plný extrémních výjezdů a sjezdů a po té jsme vyrazili do Rakouska,“ zmiňuje předstartovní přípravy Zdeněk Pitel.

„V rámci prologu Erzbergrodea jsem se chtěl umístit do první padesátky, abych startoval v první řadě. Jenže se startovním číslem dalece přesahující pětistovku to bylo prakticky nemožné a vyjel jsem si až třetí řadu. Přesto jsem dokončil sedmnáct check pointů a dojel na 121. místě z celkem pětiset jezdců, kteří se kvalifikovali do hlavního závodu,“ dodává.

Vybojované 121. místo Zdeňkovi Pitelovi zajistí lepší startovní pozici v příštím roce, kdy se hodlá vrátit o dost připravenější. „Erzbergrodeo je nádherný závod s jedinečnou atmosférou. Fantasticky jsem se bavil a chci na tenhle závod znovu, abych si ho užil ještě lépe, než letos, takže letošní výsledek je dobrý příslib do příštího roku.“

Závodní víkend si užil také Jaroslav Kalný, který v sobotu vyrazil do Drmoulu u Mariánských lázní na 3. ročník Memoriálu Květoslava Sedláčka, tedy tříhodinového závodu dvojic.

„V Drmoulu jsem startoval s Lukášem Fryjem a zadařilo se nám. Všechno skvěle klapalo a vedli jsme v podstatě od startu do cíle. S Lukášem jsme si tohle crosscountry náramně užili a za to patří velké díky také pořadatelům,“ hodnotí sobotní závody Jaroslav Kalný.

V neděli z endurového Sherca přesedlal na motokrosovou KTM, aby se v Pacově popasoval s nejlepšími motokrosaři v Česku, v rámci HT WOOD MM ČR v motokrosu a to ve třídě MX2.„Neměl jsem žádné ambice, co se týče výsledků. Spíše jsem chtěl potrénovat a pochopitelně si i zazávodit v přímých soubojích, které enduro pochopitelně nenabízí. A je nutno říci, že jsem si neděli užil ve všech směrech,“ doplňuje Kalný.

Jezdci Czech Enduro Teamu, Zdeněk Pitel, Jaroslav Kalný a také Tomáš Holý se za dva týdny vypraví na Slovensko, na pátý podnik mistrovství světa v enduru. Pitel s Kalným budou bojovat o světové body v kategorii Junior2, Tomáš Holý je přihlášen do kategorie OPEN4.

V Čímicích 12. 6. 2023