Načítám, strpení...

Jezdci Czech Enduro Teamu, Tomáš Holý #82 a Jaroslav Kalný #107 se o víkendu utkají s českými soupeři v rámci druhého podniku Mezinárodního mistrovství České republiky v enduru a Endurosprintu v Brankách na Moravě.

Pauza mezi prvním závodem v Úterý na západě Čech a nadcházejícím v Brankách byla velice dlouhá, ale ani jeden z jezdců nezahálel. Tomáš Holý si poprvé vyzkoušel závody mistrovství Evropy a také mistrovství světa. "Evropský závod v italském Fabrianu, a světový ve slovenské Gelnici byly neuvřitelnou zkušeností. Mezi tím jsem se účastnil několika závodů motokrosu kde jsem se snažil získávat rychlost. Věřím, že všechny tyto zkušenosti teď využiji na Moravě."

Jaroslav Kalný těch evropských a světových závodů absolvoval více. Naposledy bojoval v estonském písku v rámci třetího podniku mistrovství Evropy. "Samozřejmě, se na Moravu těším. Věřím, že pořadatelé připravili pěknou, endurovou trať, takže si závodění zase užijeme všichni. No a já budu bojovat o příčky nejvyšší, ať už v kategorii E3, tak také v celkovém pořadí juniorů."

Jaroslav Kalný je po prvním závodě MMČR v kategorii E3 na prvním místě, v celkovém pořadí juniorů drží 2. příčku.

Tomáš Holý v kategorii E2 je na čtvrté pozici, v celovém pořadí juniorů drží desáté místo.