Načítám, strpení...

Jezdec Czech Enduro Teamu Jaroslav Kalný #207 bude o nadcházejícím víkendu bojovat o další body v rámci mistrovství Evropy v enduru v okolí estonského Paikuse. Čeká na něj necelých 15 km ostrých testů na trati, která měří 64 kilometrů.

„Estonsko je opravdu trochu jiný svět. Povrch zdejších enduro tratí není možné přirovnat k ničemu, co známe z Česka. Je tu hlavně písek, a také množství bažin, které mohou být docela zrádné. A především, všechny testy budou velice rychlé,“ hodnotí připravené testy v okolí Paikuse Jaroslav Kalný.

Mladý závodník z Čímic má na svém kontě po dvou odjetých závodech mistrovství Evropy celkem 32 bodů v rámci kategorie J2 a díky tomu mu patří v průběžném pořadí sedmá příčka.

„Kategorie J2 v rámci mistrovství Evropy je velice vyrovnaná a vždy jedna z nejnabitějších. Za to jsem velice rád, protože je s kým se poměřovat. A to bude platit i tady na jednom z nejvýchodnějších bodů Evropy, kde nás v kategorii bude startovat bezmála patnáct a to včetně dalších dvou Čechů Matyáše Chluma a Matěje Škuty. Tak uvidíme, jak budou vypadat souboje nejen mezi námi Čechy, ale v konkurenci skvělých jezdců z Francie, Švédska, Polska, ale i Slovenska,“ zakončuje Jaroslav Kalný.

V sobotu 15.7. a i následující den odstartují první závodníci vždy v 10:00 hodin tamního času. Na všechny bude čekat 64 km dlouhá trať, kterou budou absolvovat ve třech kolech.

V Paikuse 13.7. 2023