Načítám, strpení...

Czech Enduro Team ve svém plném složení absolvoval první ostrý závod endurové sezóny 2023. Radek Bezděk, Tomáš Holý, Jaroslav Kalný a Zdeněk Pitel se postavili na start klasického endura ve Strážovicích u Pačejova na Klatovsku.

Radek Bezděk, který se na start postavil se startovním číslem 1, patřil mezi favority soutěže. Osm z devíti ročníků totiž vyhrál. Letos se ale na tomto skvělém podniku sešla silná konkurence.

Necítil jsem se jako favorit, spíše naopak. Na start se postavili opravdu špičkoví jezdci, jako je Jirka Hádek, Jakub Hedrlín, Michal Volena, ale také moji týmoví kolegové, Zdeněk Pitel, Tomáš Holý a Jaroslav Kalný,“ hodnotil svoje šance před závodem Radek Bezděk.

Do závodu klasického endura ve Strážovicích odstartovalo 120 jezdců, na které čekalo bezmála dvacet kilometrů přejezdu a jeden enduro test. Ti nejrychlejší jej absolvovali za necelé čtyři minuty a obsahoval kombinaci všech možných překážek, včetně umělých v podobě betonových skruží. Jezdci kategorie A absolvovali celou trať šestkrát, jezdci kategorie B a Veteráni pak obkroužili o jedno kolo méně.

„Byl to náročný závod. Obsahoval snad všechny myslitelné prvky endura, navíc test nebyl nijak jednoduchý. Naopak, vyžadoval dost koncentrace, zvlášť na rovných úsecích, po kterých následovala náročná zatáčkovitá sekce. A navíc si s námi hrálo i počasí, když chvíli pršelo, chvíli svítilo slunce a k tomu foukal čerstvý vítr,“ hodnotí závod Jaroslav Kalný.

Enduro Strážovice není součástí žádného seriálu endura, což je veliká škoda. Jeho pořadatelé, otec a syn Bendovi přitom už deset let tímto podnikem prokazují, že uspořádat kvalitní enduro v Česku je možné. Není to sice jednoduchá záležitost, ale ne nemožná, když celou přípravu zvládli v podstatě ve třech lidech.

„Enduro ve Strážovicích je nádherný podnik, který dokáže prověřit připravenost jezdců před sezónou. A hlavně pro mě to byl skvělý test před mojí opravdu plnohodnotnou endurovou sezónou. Čekají mě totiž kromě českého mistráku také vybrané závody mistrovství Evropy, včetně toho prvního v italském Fabrianu,“ zmiňuje nejmladší člen Czech Enduro Teamu Tomáš Holý.

Enduro Strážovice nakonec dopadlo pro Czech Enduro Team velmi úspěšně. Tomáš Holý vybojoval celkově osmé místo. Radek Bezděk se v cíli musel spokojit se čtvrtým místem. Pohár za druhou příčku převzal Jaroslav Kalný a z vítězství se radoval

Zdeněk Pitel: „Samozřejmě mám z vítězství dobrý pocit. Nebyl to totiž nijak jednoduchý závod a byl to opravdu skvělý test před tím, co nás teď čeká. Na místě je velké poděkování celému týmu, který se poprvé sešel při ostrém závodě a fungoval skvěle. Už se těším na další závody,“ hodnotí Zdeněk Pitel.

Na místě je také obrovské poděkování celému pořadatelskému týmu závodu ve Strážovicích v čele s Janem Bendou starším a Janem Bendou mladším, kteří připravili skvělý podnik dnes již málo viděného klasického endura.

Větší část Czech Enduro Teamu nyní odjíždí na první podnik mistrovství světa v enduru do italského San Rema. Zdeněk Pitel a Jaroslav Kalný budou bojovat o přední příčky v rámci kategorie Junior 2, kde se pustí do boje s dalšími dvanácti soupeři včetně Čechů Matěje Škůty a Matyáše Chluma. Radek Bezděk se postaví na start kategorie Open senior, ve které na něj čeká devět soupeřů.

Z průběhu celého mistrovství světa budeme přinášet průběžné zpravodajství jak na našich internetových stránkách, tak na našich sociálních sítích.

Kompletní fotogalerii Marka Vincíka ze závodu ve Strážovicích naleznete ZDE