Načítám, strpení...

Prach, horko, kameny, rozbitá trať. Tak se dá ve stručnosti charakterizovat druhý závodní den v San Remu, kde se odehrává první závod letošního mistrovství světa v enduru.

První jezdec dnes do závodu odstartoval v 9 hodin ráno. Na něj a dalších více než 160 závodníků pak čekal hned po startu CrossTest, který byl připravený na písečné pláži podél paddocku. Test tvořily v podstatě jenom zatáčky, ale jemný mořský písek vytváří specifické podmínky, které ne každému sedí.

„Mě se crosstest líbil, zajížděl jsem na něm docela solidní časy, takže s tímto testem panuje z mé strany spokojenost,“ hodnotí Jaroslav Kalný z Czech Enduro Teamu, který bojuje v kategorii Junior 2.

Úplně opačně to ale vidí jeho týmový kolega Radek Bezděk, který absolvuje tento světový podnik v kategorii OPEN 2s: „Na CrossTestu jsem se trápil. Jízdu v jemném písku jsem neměl kde natrénovat a mám z něj prostě respekt.“

Radek Bezděk měl přitom velmi nepříjemný pád hned v prvním EnduroTestu, vlastně hned od startu. „Trochu mě katapultoval jeden kamen a s motorkou jsem šel stylem panna-orel. Praskla přitom podsedlová část motorky, naštěstí nijak vážně a tak můžu pokračovat dál.“

Nepříjemný pád zažil také Jaroslav Kalný a to na ExtremTestu. „Prostě se mi zavřela řídítka a šel jsem přes ně. Zastavil jsem se o klíční kost, která naštěstí vydržela – možná i díky vyztužení železem,“ líčí s úsměvem Jarda.

Zdeněk Pitel, který jede v kategorii Junior 2, si přitom pochvaluje CrossTest na pláži, ale také ExtremTest v horách. „Cross test mě vyloženě bavil, a extrém taky nebyl špatný. Celkově ale nejsem moc spokojený. Chyběl mi rytmus, nemohl jsem se nějak do těch závodů položit. Neděle snad bude lepší.“

Ještě jedna věc trápí všechny jezdce – prach. Ten je všudypřítomný na extrému i na enduro testu. „Opravdu nepříjemné to je, když v testu člověk dojede někoho pomalejšího. Na druhou stranu mají všichni podmínky stejné,“zakončuje Radek Bezděk.

Výsledky Czech Enduro Teamu po druhém dnu: Radek Bezděk, kategorie OPEN 2s: 8. místo Jaroslav Kalný, kategorie Junior 2: 14. místo Zdeněk Pitel, kategorie Junior 2: 15. místo

Skvělé výsledky zajížděli také další čeští reprezentanti: Kryštof Kouble obsadil 7. místo v kategorii E2, Matěj Škůta v kategorii Junior 2 je průběžně 9., Matyáš Chlum 10. V kategorii OPEN 4s Jakub Hroneš drží 6. místo a Daniel Polák 14. V kategorii OPEN 2s Drží skvělé 2. místo Jiří Hádek, 3. pozici Robert Friedrich, Oldřich Sedlák 13.

Kompletní výsledky pátečního SuperTestu naleznete zde: https://www.endurogp.com/2023-results/

Galerii Marka Vincíka pak zde: https://www.czechenduroteam.cz/fotogalerie/endurogp-san-remo-day2

V San Remu 1. 4. 2023