Načítám, strpení...

Řečeno slovy klasika (rozuměj humoristy Čtvrtníčka) – „Mohli jsme si tady teď napsat pochvalný text o tom, jak skvěle jsme uspořádali závody Cross Country, jak perfektní to všechno bylo, ale my jsme řekli ne…“

Samochvála totiž smrdí. A my jsme rádi, že se to líbilo hlavně vám, jak nám od včerejška voláte a píšete a chválíte. Bez mučení se přiznáváme, že nás to ohromně těší a dělá nám to dobře, ale nutno na oplátku říci, že za to, jak dobré to byly závody, můžete i Vy sami.

Tak dost chvály a teď trochu kritiky. Čekali jsme, že o Měřený trénink dvojic v Čímicích bude zájem, že ale bude až tak velký... No, neskrýváme překvapení a úžas a zároveň se omlouváme za skluz v rámci harmonogramu, který byl způsoben především tak velkým zájmem. Opět jste to ale byli Vy, závodníci, kteří to pochopili a „neremcali“ jste. Přispělo k tomu asi i to luxusní počasí, které zařídil Radek Bezděk s Jirkou Koukolíkem. Oba jsou zemědělci a mají úzké kontakty s „TÍM“ nahoře, tak to prostě vyřídili (vlastně i kvůli tomu jsme přesouvali termín z původně 27.3. na 9.3. Za dva týdny bude prostě hnusně :)

Ale teď vážně. Nechtěli jsme nic nechat náhodě, a proto, i když se jednalo o měřený trénink, prováděli jsme technickou přejímku. Důvodem nebylo prudit Vás za každou maličkost, ale zkontrolovat, jestli na vašich motorkách nejsou nějaké nebezpečné prvky. A bohužel, pár případů se našlo. Naštěstí i ti „hříšníci“ opět neremcali a problém před závodem vyřešili – tak to má být, i když lepší je si motorku skvěle připravit už doma – přesto díky za takový přístup.

Jsme rádi, že jste byli asi úplně všichni na rozpravě. Jak jste sami pochopili, byla důležitá, hlavně v bodě vysvětlování předávky „štafety“. Bylo nám jasné, že to na „první dobrou“ nebylo úplně lehké pochopit, ale zvládli jste to. Jen poučení pro nás pro příště – nakreslíme plánek a natočíme video :)

Unikla nám jedna důležitá věc – pro závody Classic a Děti jsme předem neinformovali o systému sčítání umístění v jednotlivých rozjížďkách. To považujeme za chybu a opět je to pro nás poučení do příště – určitě sepíšeme něco, jako prováděcí ustanovení.

Nemá však smysl vyjmenovávat další drobnosti, ale spíše si ještě užít ty zbytky euforie ze sobotního závodu. S nápadem uspořádat jej, přišel Jarda Kalný st. a jak je jeho dobrým zvykem, respektive jeho přirozeností, když si něco vezme do hlavy, tak to prostě udělá, i kdyby čert na koze… Sám by to ale nezvládl a tak samozřejmě pomohli členové Czech Enduro Teamu: Zdeněk Pitel st., Franta Holý, Jarda Kalný ml., Zdeněk Pitel ml., Radek Bezděk, Michal Mirvald, Kuba Mirvald, Tomáš Holý. Pomohli ale i další: Petr Vondrášek, Tomáš a Pavel Zíbar, Lukáš Prokop, Míra Havel a také hlavně Jirka Toman. Všem těm patří obrovské poděkování.

Samozřejmě poděkování patří také čímickým hasičům a všem občanům obce, kteří tuto jednodenní akci snesli.

A především je nutné poděkovat všem našim partnerům, kteří přispěli množstvím hodnotných cen: Auto Kalný, Moto Kalný, Auto Pitel, Agroslužby Radek Bezděk, Ouda Moto – Midland, Mefo, Spectrum Franěk, Würth, Mideta Tedražice, Berner, OMA CZ, LKQ Sušice, Navija Hobby Nepomuk, Tomáš Smolík, ASP GROUP, Letkov Pavel Kocman, Elektro Němec Horažďovice.

A jen si tak říkám, jestli tím tahákem na sobotní akci byly opravdu hodnotné ceny, jako motorové pily STIHL, nářadí od společnosti Würth, oleje od společnosti Midland atd., nebo jestli v tom bylo něco jiného. A myslím, že je to ta druhá možnost. Díky Cross Country v Čímicích jsem se potkal s lidmi, se kterými jsem se na závodech potkal naposledy před nějakými deseti lety. Sami mi potvrdili, že skoro po tak dlouhé době vytáhli motorky a jedou na závody. Přijelo několik závodníků, ale i dam, kteří si závodní tempo vyzkoušeli vůbec poprvé. Přijelo obrovské množství lidí, kteří si chtěli jen užít den, pobavit se s podobně postiženými lidmi a bylo jim úplně jedno, jaké ceny se rozdávají ve všech kategoriích od pátého do prvního místa, protože ambice na výsledek vůbec neměli. A mnoho lidí mi řeklo – takové závody tu chybí.

Ano, chybí a je to škoda. Jejich uspořádání není jednoduché, ale je možné. Je třeba tomu však věnovat čas, určité úsilí a dokonce i ty pěkné ceny je možné zajistit. Tak snad budou závody v Čímicích některým inspirací. Koncept Cross Country je jednoduchý, pro závodníky i pořadatele časově akceptovatelný, a když se navíc sejde tak skvělá banda závodníků, jako tomu bylo v sobotu v Čímicích, tak je to radost. Jen prosíme o jedno – trať byla vytvořena pouze pro potřeby Měřeného tréninku, pro sobotu 9.3. a není veřejnou tréninkovou tratí a tak prosíme, nezkoušejte zde trénovat. Děkujeme.

Za celý Czech Enduro Team a kolegy spolupořadatele

Honza „Honďák“ Dvořák.